Timp liber

Ad Libitum va face spectacol sâmbătă în Sala Capitol din Timişoara

Într-un concert devenit tradiție, Ad Libitum Voices aduce de anul acesta primăvara și la Timișoara, în sala Capitol, incinta Filarmonicii Banatul, pe 11 mai 2024, de la ora 20.

Datorită fanilor ADLV și nu numai, show-ul numit ,,Tu Ești Primăvara Mea” se transformă într-un turneu în trei orașe mari din România. Astfel, fanii din Timișoara se vor putea bucura de muzică împreună cu cei 4 băieți, chiar la ei acasă!

,,Tu Ești Primăvara Mea” este despre iubire, romantism, nostalgie, totul transmis prin muzică, de la inimile de pe scenă la inimile din sală! Dacă și tu ai nevoie de asta, acest show este pentru tine!

Grupul Ad Libitum Voices este unul dintre cele mai cunoscute grupuri pop-opera din sud estul Europei. Grupul se face remarcat atât în țară cât si în străinătate prin coloristica vocală bine echilibrată a celor patru membri, dar și prin personalitățile lor puternice. Cele patru figuri ce întrunesc acest grup au creat de-a lungul anilor o legatură puternică și asta conturează sunetul coeziv și atmosfera caldă din momentele artistice.

Ad Libitum este singurul proiect muzical din România care îmbină muzica pop cu cea clasica intr-o maniera cool, inedită și de succes. Prin aparițiile spectaculoase pline de emoție si culoare muzicală, în decursul anilor momentele lor au atins sute de mii oameni atât la TV, fiind prezenți la emisiuni cu audiențe largi ca X Factor sau Eurovision, pe internet pe platformele sociale cât si prin concertele sau numeroase festivaluri şi evenimente la care au participat.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

„Orașul Florilor” s-a așezat acasă

Întrebați pe stradă în Timișoara câți știu de Casa Muhle, de povestea ei, și nu…

25 de minute ago

Asociația Inițiativă în Educație – acolo unde învățarea devine bucurie, iar comunitatea devine familie

În Timișoara, într-o lume în care educația și binele copiilor devin tot mai mult o…

O oră ago

Fabi Marincu, meci de senzație în victoria cu CSU Alba Iulia. Din păcate, un record excelent a fost stopat în meciul de astăzi

Penultimul joc din 2025 pentru alb-violeți a fost disputat acasă, împotriva echipei CSU Alba Iulia,…

16 ore ago

Nicio șansă pentru Dumbrăvița la Voluntari. Bănățenii au intrat pe teren doar cu gândul să nu primească multe

De neînțeles comportarea Dumbrăviței din meciul de la Voluntari, unde a intrat să se apere.…

19 ore ago

Un proiect câștigat de UVT va ajuta comunitatea din Dumbrăvița

Universitatea de Vest din Timișoara a reușit atragerea unei noi finanțări nerambursabile dedicate modernizării infrastructurii…

21 de ore ago

Pe 13 decembrie va avea loc ediția din acest an a Concertului de Crăciun, de la Biserica Millennium

Tradiția va fi respectată și comunitatea italiană din Timișoara va organiza și în acest an…

21 de ore ago