Polițiștii locali din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au intervenit, în cursul zilei de ieri, la o sesizare referitoare la blocarea liniilor de tramvai de către un conducător auto care a staționat neregulamentar.
Astfel, a fost semnalat faptul că un autovehicul se află foarte aproape de liniile de tramvai, perturbând circulația mijloacelor de transport pe Str. Ștefan Cel Mare, în zona Pieței Traian. Polițiștii locali sosiți la fața locului au solicitat și intervenția celor de la Timpark, în vederea ridicării autovehiculului.
Conducătorul auto a fost sancționat cu 660 lei, conform OUG 195/2002, cu 3 puncte penalizare la permis și i-a fost ridicat autoturismul marca Volkswagen, care a fost transportat la depozitul din Calea Șagului.
Poliția Locală Timișoara atrage din nou atenția conducătorilor auto să fie atenți la modul în care opresc sau staționează pe domeniul public, astfel încât să nu perturbe sau chiar să pună în pericol circulația altor participanți la trafic, mai ales că au fost înregistrate multe de cazuri de acest gen. Totodată, pe lângă sancțiunile aplicate, autovehiculele depistate în astfel de situații sunt ridicate de către societatea Timpark, prin dispoziția polițiștilor locali.
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…
Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…
În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…