Sport

Robi Mikloş revine în poarta Dumbrăviţei

Divizionara secundă de fotbal CSC Dumbrăviţa anunţă revenirea portarului Robert Mikloș, care a semnat un contract cu CSC Dumbrăvița valabil pentru sezonul 2024/2025.

Născut la 22 septembrie 1999, Robi se confundă cu fotbalul din Dumbrăvița, unde a debutat la nivel de seniori, în Liga a IV-a, când avea doar 14 ani.

Și-a petrecut cea mai mare parte a carierei aici, la Dumbrăvița, dar a evoluat și la Mama Mia Becicherecu Mic, Performanța Ighiu, Ripensia Timișoara, CSC Ghiroda și Politehnica Timișoara.

El revine după un an la clubul alb-verde, timp în care a apărat buturile lui Poli, alături de care a ajuns la barajul de promovare în Liga 2.

După ce a semnat contractul cu CSC Dumbrăvița, Robi a ajuns în cantonamentul de la Sântămăria-Orlea, unde a și participat la antrenamentul de vineri.

 

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Bătaie cu izuri fotbalistice și de dragoste în Complex. Băiatul unei consiliere din Dumbrăvița, băgat în spital

Fapte reprobabile în noaptea de sâmbătă spre duminică într-un club din zona Complexului Studențesc. Un…

5 ore ago

Lotul 2 din reabilitarea căii ferate Caransebeș – Arad avansează semnificativ. Cel de la Timișoara a ajuns la puțin peste 18%

Stadiul lucrărilor de reabilitare a celor patru loturi de ale ferată dintre Caransebeș – Timișoara…

6 ore ago

Începănd de luni, restricții rutiere în mai multe zone din oraș

La solicitarea Aquatim, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara a avizat restricționarea traficului…

9 ore ago

CSM Lugoj a uitat să mai câștige! A cincea înfrângere la rând

Departe de forma din alte vremuri. Corona Brașov câștigă în etapa din weekend, clar, în…

10 ore ago

Centrul NeuroConnect – acolo unde educația începe cu relația dintre părinte și copil

Familia este primul loc în care copilul învață ce înseamnă siguranța, iubirea și apartenența. Este…

11 ore ago