Timp liber

Faithless, Patrice și Wilkinson au electrizat publicul! Încă o zi de mare succes la CODRU/FOTO

Ziua a doua la CODRU Festival ‘24 a continuat să impresioneze participanții, oferind momente unice și show-uri de excepție. 30.000 de oameni au trăit intens fiecare moment al concertelor din Pădurea Verde, pe terenul fostei Grădini Zoologice din Timișoara.

Unul dintre momentele cele mai așteptate ale serii a fost show-ul celor de la Faithless, care au transformat scena principală într-o veritabilă călătorie prin amintiri. Într-o atmosferă încărcată de energie, fanii au fredonat hituri precum „Insomnia” și „God Is a DJ”, arătând cât de mult le-a lipsit ritmul inconfundabil al trupei.

Patrice, artistul german cu rădăcini în Sierra Leone, a adus pe scenă un mix unic de reggae, soul și hip-hop, cucerind inimile celor prezenți. Cu o voce caldă și un mesaj profund, Patrice a creat un moment de conexiune autentică cu publicul, făcându-i pe toți să danseze și să cânte alături de el.

Un alt highlight al serii a fost spectacolul Wilkinson. Cu toate că nu a reușit să ajungă în prima zi de festival, din cauza întârzierilor cu care se confruntă întreaga Europa la nivelul traficului aerian, Wilkinson a sosit sâmbătă și a reușit să ridice nivelul de energie al festivalului la cote maxime. Setul său, plin de hituri drum and bass, a fost dedicat exclusiv celor care au revenit la CODRU special pentru el. Cei care au avut brățară activată în prima seară de festival au beneficiat de acces gratuit și în a doua seară, iar feedback-ul din partea fanilor a fost unul pozitiv.

Pentru seara aceasta, în ultima zi de festival, participanții sunt invitați să descopere o altă voce remarcabilă – Calum Scott. Originar din Marea Britanie, Calum Scott a cucerit publicul internațional cu hitul său „Dancing On My Own” și a continuat să impresioneze cu piese precum „You Are The Reason” și „Biblical”. Prezența sa la CODRU Festival adaugă o notă specială acestei ediții, oferind publicului din Timișoara ocazia de a-l vedea LIVE, într-un cadru natural spectaculos. Artistul, în urmă cu doar o săptămână, a impresionat pe cei 70.000 de oameni în deschiderea concertului lui Ed Sheeran, la București.

Biletele pentru ultima zi de festival sunt încă disponibile online pe platforma Entertix și pe site-ul www.codrufestival.ro, precum și la intrarea în festival.

Festivalul oferă o serie de activități pentru toate vârstele, atât pe timp de zi, începând cu ora 14:00, cât și seara, cu sprijinul partenerilor prezenți în festival, precum și a asociațiilor locale de tineret.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Programul de lucrări al SDM în ziua de 2 martie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 01.03.2026, unde se vor executa reparaţii…

6 minute ago

SCM Poli, sub așteptări în Maramureș. Portarul Makaria, coșmarul alb-violeților

Un derby de tradiție al handbalului românesc s-a încheiat dezamăgitor pentru reprezentanta Banatului. Minaur Baia…

12 ore ago

Responsabilitățile agenților economici în domeniul protecției mediului și a gestionării deşeurilor, în dezbatere la CCIAT

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

18 ore ago

La Universitatea de Vest Timișoara va avea loc seria Conferințelor Prepascale

În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…

19 ore ago

Noile trenuri poloneze Pesa vor circula pe ruta Arad – Timișoara – Caransebeș

La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…

19 ore ago

Lugojul nu a (mai) avut probleme la Cluj

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a câștigat categoric la Cluj-Napoca, în minimum de seturi.…

20 de ore ago