Cea mai vestică din seriile Ligii a 3-a şi-a disputat a doua etapă. Una favorabilă gazdelor, care au câştigat trei partide, în timp ce celelalte partide s-au terminat la egalitate.
Ghiroda a reuşit scorul debutului de campionat, după 6-1 (1-0) cu Timişul Şag şi este prima în clasament cu 4 puncte. Tot atâtea puncte are şi Avântul Periam, după 3-1 acasă cu Cermei, căpitanul Ovidiu Oancia fiind eroul gazdelor, cu o dublă.
SCS Peciu Nou a obţinut primul succes, după 1-0 acasă cu Băile Felix, Marco Enciu marcând în repriza secundă golul de trei puncte, în timp ce SSU Politehnica este la al doilea egal conseutiv, după 1-1 acasă cu Pecica, echipă de podium, cu 4 puncte. În fine, Viitorul Arad a terminat la egalitate, 0-0 cu Minerul Lupeni şi are şi ea 4 puncte.
În etapa viitoare, Ghiroda merge la Lupeni, Poli la Băile Felix, iar Peciu Nou la Cermei. Va avea loc şi un duel judeţean între Şag şi Periam.
Prefectul de Timiş, Cornelia Micicoi, s-a deplasat luni, personal, la Spitalul de Psihiatrie din Jebel,…
Sânnicolau Mare, cel mai vestic oraș al României, este tot mai des remarcat de vizitatori…
Potrivit unui sondaj INSCOP, care a măsurat percepția românilor cu privire la sistemul de justiție,…
Peste zece mii de timișoreni au reușit să scape, din prima zi de plată a…
Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) încearcă din nou să găsească o firmă de specialitate,…
Ambulatorul Integrat de Cardiologie ASCAR din cadrul Spitalului Clinic Municipal de Urgență Timișoara oferă consulturi…