Social

Violator condamnat în Focșani, depistat în Timiș. Vezi unde se ascundea

La data de 31 octombrie, polițiștii Secției 9 Rurale Jebel au efectuat verificări privind persoanele care desfășoară activități sezoniere în fermele și microfermele de animale din localitatea Liebling și împrejurimi.

În urma verificărilor efectuate a fost depistat și identificat un bărbat de 55 de ani pe numele căruia a fost emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de către Judecătoria Focșani.

Bărbatul a fost condamnat la o pedeapsă de 5 ani și 667 de zile de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de viol.

Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Timișoara.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Pastorala de Crăciun a PS Iosif Csaba Pál, episcop romano-catolic de Timişoara

Scrisoare pastorală la sărbătoarea Nașterii Domnului 2025 Iubiți frați și surori în Cristos! Să-L așteptăm,…

2 ore ago

Scrisoarea Pastorală de Crăciun a Preasfinţitului Părinte Ioan, episcopul greco-catolic de Lugoj

† IOAN Din mila lui Dumnezeu, prin grația Scaunului apostolic al Romei și voința Sinodului Bisericii…

2 ore ago

Pastorala de Crăciun a IPS Ioan, Mitropolitul Banatului

† IOAN, Din mila lui Dumnezeu, Arhiepiscop al Timișoarei și Mitropolit al Banatului Iubitului nostru…

3 ore ago

Redacţia deBanat vă urează Crăciun fericit!

De marea Sărbătoare a Crăciunului vă dorim să aveți parte de gânduri bune, multă bucurie,…

11 ore ago

Valea Jiului o ia înaintea Timișului. A devenit funcțională, cu bani europeni, rețeaua Green Line, de transport public județean

În zona Văii Jiului a fost pus la punct și pornit un sistem de transport…

19 ore ago

Clubul Politehnica a primit cadou un autocar nou-nouț de Crăciun

Implicarea CJT în bunul mers al echiepi Politehnica, este evidentă și de bun augur. Sunt…

20 de ore ago