Derbiul etapei a 14-a din liga de elită de volei feminin s-a disputat în Banat, iar meciul, disputat pe durata a mai bine de două ore și jumătate a depășit așteptările!
CSM Lugoj obține o victorie uriașă în fața celor de la Dinamo, echipa de pe primul loc, revenind de la 0-1 și 1-2 la seturi. A fost o dispută extrem de echilibrată, victoria balansând când spre o echipă, când spre cealaltă.
Dinamo a condus cu 4-1 în decisiv, dar bănățencele au revenit cu ajutorul publicului lor fantastic. S-a mers cap la cap până la 12-12. De la acest scor, gazdele au fost mai inspirate, s-au agățat de ultimele puncte și au închis disputa. Două puncte au rămas la Lugoj, unul merge la București. Dinamo pierde al doilea meci în acest sezon și tot cu 2-3!
Joc fantastic pentru Jocelyn Urias Castro 19 puncte, cu 7 blocaje pentru mexicancă, dar și pentru Ariana Pîrv, a doua realizatoare cu 16 puncte. De la Dinamo, Cristina Miron 25 de puncte și Ramona Rus 18 au fost și ele la înălțime.
Lugojul mai are un meci de foc și sâmbătă, tot pe teren propriu cu Corona Brașov.
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…
Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…
Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…