Imagini care pot provoca un şoc emoţional! Un TIR în flăcări, chiar dacă la ora imortalizării acestor fotografii, în jur de 17.45, în Timişoara plouă torenţial.
TIR-ul se află pe strada Grigore Alexandrescu, aproape de Calea Aradului. Cauza probabilă a incendiului este un scurtcircuit şi din fericire nu există victime, şoferul ieşind repede din TIR.
„La sosirea la locul evenimentului s-a constatat că incendiul se manifesta cu ardere generalizată la un cap tractor (nu avea remorcă). Conducătorul a fost evaluat medical la locul evenimentului suferind atac de panică. Acesta a refuzat transportul la spital, dar este în afara oricărui pericol.
Pompierii au stabilit că incendiul a izbucnit, cel mai probabil, în urma unui scurtcircuit electric de la un cablu electric defect”, a transmis ISU Timiș.
Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…
Antrenor carismatic cu ochi pentru tineri. Este cel care l-a promovat și pe Cristi Chivu…
Președintele USR, Dominic Fritz, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că alegerile locale parțiale…
Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…
Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…
Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…