Ziua accidentelor… Duminică, în jurul orei 14:20, polițiștii Biroului Rutier au fost sesizați prin apel 112 despre o persoană care ar fi intrat cu un ATV într-un stâlp în localitatea Murani și ar fi inconștientă.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre un tânăr în vârstă de 25 de ani care, împreună cu o fată în vârstă de 22 de ani, se deplasa cu un ATV de pe dealul din apropiere înspre domiciliu, iar la un moment dat, într-o curbă, ar fi intrat în coliziune cu un stâlp.
În urma impactului, a rezultat o victimă, respectiv conducătorul ATV-ului.
La fața locului au ajuns și echipajele medicale de specialitate care i-au acordat îngrijirile medicale necesare.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și continuă verificările pentru stabilirea întregii situații de fapt.
Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…
Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…
Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…
Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…