Social

După o noapte „grea”, a intrat cu mașina într-un stâlp de iluminat

„Mort” de beat la volan, nu a mai reușit să se țină pe linia de plutire și a ajuns în stâlp, apoi la spital. Isprava unui bărbat ce a avut parte de o noapte încărcată.

Miercuri dimineața, în jurul orei 06:30, polițiștii Biroului Rutier Timișoara au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Calea Dorobanților.

Din primele cercetări efectuate la fața locului, a rezultat faptul că un bărbat, în vârstă de 60 de ani a condus un autoturism pe Calea Dorobanților, dinspre strada Uzinei înspre strada Lalelelor, iar la un moment dat a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în coliziune un stâlp de iluminat public amplasat pe partea stângă a sensului de deplasare.

În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului auto, acesta fiind transportat la spital în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.

În urma testării acestuia cu aparatul alcooltest, a rezultat o alcoolemie în valoare de 1,52 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Foto: Info trafic jud. Timis

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Timișoara și-a prezentat oferta în domeniul infrastructurii de conferințe

Oferta Timișoarei în materie de infrastructură de conferințe și evenimente a fost testată, timp de…

3 minute ago

Ionuţ, fă-te că munceşti! PNL Timişoara, exerciţiu demagogic peste o tragedie naţională

Despre teribila crimă de la Cenei şi-au dat mulţi cu părerea. Şi aveniţi şi mulţi…

3 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 3 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 03.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

4 ore ago

Contractul de închiriere a fostei florării din Piața Operei către o asociație din Giarmata a fost contestat de PNL la Prefectură

Disputa pe hotărârea de consiliu local care aproba alocarea fostei florării din Piața Operei către…

18 ore ago

Doi tineri viole(n)ți au fost reținuți în cazul bătăii din Complex

În urma investigațiilor efectuate de către polițiști, au fost identificați doi tineri de 22 de…

18 ore ago

Încep înscrierile la cea de a noua ediție a proiectului „LA PAS – Educație pentru schimbare”

Zece proiecte care promovează consumul responsabil, alimentația sănătoasă, combaterea risipei alimentare și moda sustenabilă vor…

19 ore ago