O angajată a Direcției de Drumuri și Poduri Timișoara este acuzată că ar fi creat un prejudiciu de 100.000 de euro prin intermediul unei fraude cu tichete de masă. În consecință, DRDP Timișoara a sesizat organele de urmărire penală în urma cercetării și constatării acuzațiior. Angajata lucrează la Serviciul Financiar-Salarizare al instituției.
Acuzațiile arată că aceasta ar fi utilizat tichetele de masă pe care le-ar fi folosit în interes personal. Din investigațiile interne efectuate până la această dată rezultă un prejudiciu estimat la 100 de mii de euro.
”Facem în continuare verificările interne pentru stabilirea întinderii în timp a prejudiciului. În momentul în care astfel de situații sunt identificate, se iau toate măsurile legale necesare și DRDP Timișoara va coopera cu instituțiile statului abilitate să cerceteze și să sancționeze faptele de natură penală ale angajaților. Conducerea DRDP Timișoara nu acceptă nicio abatere de la legalitate și va întreprinde întotdeauna măsuri corespunzătoare dispozițiilor organelor judiciare”, transmit reprezzentanții DRDP Timișoara.
Aceștia nu oferă alte detalii pe acest subiect, transmițând că cercetarrea este în curs.
Plângerea a fost depusă la DIICOT Timișoara în cursul zilei de luni.
Începând de marţi, 24 februarie, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara Ovidiu Cuc este noul…
Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se…
Pe terenul actualei parcări a Consiliului Județean Timiș, din centrul Timișoarei, se va ridica o…
Consiliul Județean Timiș a aprobat ”rotirea” unor importante fonduri aflate la dispoziția instituției prin intermediul…
Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…
Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…