Social

Tentativă de sinucidere! O suedeză s-a aruncat de la etajul 8

Miercuri, o tânără de origine suedeză s-a aruncat de la etajul 8 al unui bloc de pe strada Gheorghe Lazăr, dar din fericire a aterizat pe terasă aceluiași imobil, la etajul 5. În aceste momente, femeia se află la spital.

La data de 12 martie 2025, în jurul orei 14:19, polițiștii Secției 4 Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană ar fi căzut pe terasa unui bloc, de pe strada Gheorghe Lazăr din Timișoara.

„Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că este vorba de o tânără, în vârstă de 26 de ani, de origine suedeză, care s-ar fi aruncat de la balconul situat la etajul 8 al blocului, aterizând pe terasa de la etajul 5 al aceluiași imobil. Aceasta a fost preluată de ambulanță și transportată de urgență la spital”, informează IPJ Timiș.

Polițiștii efectuează verificări pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii acestui incident.

Conform unor surse, tânăra nu este la prima tentativă, ea mai încercând să își ia viața, fiind intyernată și într-un spital de specialitate.

Poză: arhivă

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

8 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

10 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

11 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

12 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

12 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

13 ore ago