Institutul de Studii Geopolitice al Universității „Aurel Vlaicu” din Arad (IGS-UAV), în colaborare cu Institutul European de Cercetare pentru Studii Strategice (ERISS) din Ljubljana, organizează Forumul Global privind Dreptul Internațional: Perspective publice, private și penale.
Această prestigioasă conferință internațională va avea loc vineri, 4 aprilie, în Sala Ferdinand a Primăriei Arad, cu începere de la ora 09:00.
Acest eveniment global va reuni experți, academicieni și practicieni de renume din întreaga lume, care vor discuta și analiza subiecte esențiale din domeniul dreptului internațional.
Conferința va include trei paneluri specializate:
Fiecare panel va oferi o platformă pentru schimbul de idei, încurajarea colaborării și conturarea viitorului practicilor juridice la nivel global.
“Avem onoarea de a găzdui vorbitori de prestigiu din mediul academic, organizații internaționale și profesii juridice, care vor contribui la o discuție valoroasă pe aceste teme de importanță majoră. Alăturați-vă nouă la Arad pentru acest eveniment semnificativ și profitați de oportunitatea de a vă conecta cu lideri globali de opinie din domeniul dreptului internațional”, au transmis organizatorii.
Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…
Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…
Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…
Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…