S-a sinucis înainte de… Înviere

Scene triste înainte de Paște. Sâmbătă dimineața, în jurul orei 08:00, polițiștii Secției 1 Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Piața Romanilor din Timișoara, s-ar afla o persoană căzută, posibil decedată.

La fața locului a fost identificat un bărbat de 54 de ani, care prezenta traumatisme la nivelul membrelor superioare și toracelui.

Din primele verificări rezultă că acesta s-ar fi autovătămat, ulterior aruncându-se din podul clădirii în care locuia.

Trupul bărbatului a fost transportat la Institutul de Medicină Legală Timișoara în vederea efectuării necropsiei.

Polițiștii continuă cercetările, sub supravegherea procurorului de caz, pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care a avut loc nefericitul eveniment.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Propunere șoc de la CJT. Vrea să preia ștrandurile Termal și Uszoda, Grădina de Vară și Ceasul Floral, și să le repare pe bani proprii

Consiliul Județean Timiș vrea să ceară de la Municipiul Timișoara patru obiective din oraș, aflate…

5 minute ago

Un șofer neatent a scăpat ca prin urechile acului după o coliziune cu un automotor

În jurul orei 12:40, ISU Banat a fost anunțat despre producerea unui accident feroviar în…

2 ore ago

Muzeul Național de Artă Timișoara oferă tururi ghidate gratuite pentru doamne și domnișoare, de 1 și 8 Martie

Muzeul Național de Artă Timișoara și Consiliul Județean Timiș marchează începutul primăverii și Ziua Internațională…

2 ore ago

Un nou pas pentru construirea noii grădinițe din Șag. A fost semnată autorizația de construire

Luni, primarul comunei Şag, Flaviu Roşu, a semnat autorizația de construire pentru noua grădiniţă din…

2 ore ago

Se „deschide” pe malul Timișului. Lugojul găzduiește prima etapă a Festivalului – Concurs ”Lada cu Zestre”

Lugojul devine, la final de februarie și început de martie, gazda primelor două etape, pline…

3 ore ago

„Clinicile Noi”, partener în implementarea unor programe de screening pentru depistarea precoce a cancerului de sân și a cancerului de col uterin

Spitalul Clinic Municipal de Urgență Timișoara este implicat, în această perioadă, alături de alte instituții…

4 ore ago