Social

Bătăușul primarului de la Șandra a fost reținut de polițiști. Acesta urmează să fie arestat preventiv

Un membru AUR din Şandra, Georgică Bodiu l-a atacat violent pe primarul comunei, Natanael Savu (PSD), în momentul în care edilul preda secţia de votare reprezentanţilor comsiei de alegeri, sâmbătă spre seară.

Bodiu l-a lovit cu o sticlă de bere în cap pe primar, acesta din urmă ajungând în aceeași seară la Spitalul Judeţean Timişoara. Bodiu este socrul unui consilier AUR din Şandra, ba mai mult, chiar şi el a candidat pentru loc în Consiliul Local, dar fără succes. Se pare că la mijlocul conflictului pe care AUR-istul a considerat să-l rezolve aşa cum ştie el mai bine este o mai veche dispută pentru o păşune.

Astăzi, agresorul a fost reținut timp de 24 de ore de polițiștii IPJ Timiș, iar mâine ar putea fi arestat pentru 30 de zile. Se întrevede și un proces penal, astfel că bătăușul are șanse bune să stea ceva timp la „răcoare”.

IPJ Timiș ne-a confirmat astăzi reținerea agresorului, care a ajuns în arestul IPJ Arad.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Compania Colterm a devenit mai eficientă. Cărbunele de calitate a crescut randamentul cazanelor de căldură

Compania timișoreană de termoficare Colterm a reușit scăderea consumului de cărbune folosit la producția agentului…

7 minute ago

Războiul RETIM – CJ Timiș continuă. Acum disputa e pe stațiile de tratare a levigatului de la Ghizela

Conflictul dintre fostul operator al gropii de gunoi de la Ghizela și Consiliul Județean Timiș,…

O oră ago

Amenzi de peste un milion de euro pentru şoferii care au parcat pe locuri rezervate persoanelor cu dizabilități

Polițiștii locali au aplicat, de la începutul acestui an, sancțiuni de peste un milion de…

2 ore ago

Compania Aumovio reduce peste două sute de locuri de muncă la unitatea pe care o deține la Timișoara

Una dintre cele mai puternice companii multinaționale cu activitate în domeniul automotive din Timișoara, prezentă…

2 ore ago

Marilen Pirtea analizează problemele generației Z și a milenialilor: ”Costul vieții de zi cu zi rămâne cea mai mare îngrijorare”

Costul vieții rămâne principala preocupare pentru membrii generației Z, dar și pentru cei din categoria…

2 ore ago

Banatul are deficit de apă chiar și după ploile din această toamnă

A plouat, dar nu destul pentru a acoperi deficitul de apă existent pe râurile din…

2 ore ago