Sport

Avem săptămâna Cupei României în fotbalul județean

Dacă Liga 4 s-a încheiat nu înseamnă că nu mai avem parte de fotbal județean. Dimpotrivă în următoarele zece zile vom afla noua câștigătoare a Cupei României.

Semifinalele se dispută la mijlocul săptămânii, iar finala pe 18 iunie.

Așadar, AJF Timiș a făcut anunțul privind disputarea semifinalelor. Miercuri de la ora 18, Pobeda Dudeștii Vechi va întâlni UVT Ripensia, iar joi, tot de la ora 18, AS Gelu va fi gazda meciului cu CS Sînandrei Carani.

Câștigătoarele celor două partide se vor întâlni pe 18 iunie pe terenul celor de la Flacăra Parța în marea finală.

În sferturi, UVT a trecut de deținătoarea trofeului, Gloria Moșnița Nouă, Pobeda s-a impus la Pișchia, Gelu a câștigat în prelungiri la Pesac, iar Caraniul a câștigat clar la Giarmata.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Alfred Simonis îi acordă încredere deplină noului director de la Muzeul Satului Bănățean, în disputa cu unii angajați

Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…

7 ore ago

Bătăușii copilului consilierei din Dumbrăvița au primit… arest la domiciliu

Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…

7 ore ago

Tenis Club Rogo a organizat cel mai puternic turneu de tenis rezervat jucătorilor „old-boys”! Meciuri de senzație la Dumbrăvița

Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…

9 ore ago

Seeds of Kenosis renunță la spațiul florăriei din Piața Operei, motivând că nu vrea să intre în jocuri politice

Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…

9 ore ago

Un canotor este sportivul anului în județul Timiș. CSM Timișoara, principalul furnizor de talente

Direcția Județeană de Tineret și Sport Timiș a făcut public topul celor mai buni sportivi…

11 ore ago