Arhiva pentru eticheta: cupa romaniei faza judeteana

„Dezlegare” la fotbalul judeţean. Rezultatele din 16-imile Cupei

În weekend a venit primăvara şi peste fotbalul judeţean. Adică s-a dat undă verde la disputarea primelor partide oficiale. Sub egida AJF a avut loc faza 16-imilor de finală ale Cupei României. Cum era de aşteptat, nu au lipsit nici surprizele, una dintre ele înregistrându-se lângă graniţă, acolo unde Cruceni, Liga 6 a învins o

Sezonul de primăvară din fotbalul judeţean va debuta cu partide din Cupa României

Cu siguranţă cea mai apreciată competiţie, cea la care orice formaţie are un loc este Cupa României. Fază judeţeană pe Timiş a început în tomana lui 2023 şi va continua cu partidele din 16-imi! Aşadar, avem verde la fotbal judeţean şi mai jos vă prezentăm tabloul competiţiei, acest tur urmând a se disputa sâmbătă şi

Voința Mașloc a câștigat Cupa României, faza județeană, în fața echipei Timișul Șag

Cocheta bază sportivă din Carani a fost gazda ultimului act al Cupei României, faza județeană. Timișul șag, locul 5 în ultima ediție de campionat pleca mare favorită în fața Voinței Mașloc, loc 6. De ce mare favorită? Pentru că are un lot puternic, cu jucători care au jucat chiar și în primele ligi, dar și

Evenimentul sfârşitului de sezon judeţean: finala Cupei României

Deşi mai sunt câteva etape din Liga 5, duminică se va desfăşura un eveniment fotbalistic deosebit de important pe una dintre cele mai frumoase baze sportive din judeţ, la Şag. Vorbim despre finala Cupei României, faza judeţeană, meci care îşi va desemna campioana competiţiei, dar şi reprezentanta din Timiş în faza naţională. Aşadar, duminică de