Social

Șofer de ride-sharing, anchetat după producerea unui accident și comportament indecent

Joi seara, un bărbat de 32 de ani, care presta servicii de tip ride-sharing, a condus un autoturism pe Calea Circumvalațiunii dinspre strada Gheorghe Lazăr, iar la un moment dat, fiind neatent, a intrat în coliziune cu autoturismul din fața sa condus de un bărbat de 31 de ani, care, la rândul său, a fost proiectat într-un alt autoturism condus de o femeie în vârstă de 38 de ani.

În urma coliziunii, a rezultat o victimă, respectiv o tânără de 19 ani, pasageră în autoturismul condus de bărbatul de 32 de ani.

Toți cei 3 șoferi implicați au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

De asemenea, sunt efectuate verificări și cu privire la infracțiunea de agresiune sexuală, întrucât se pare că fetei i-ar fi fost pusă mâna pe picior de către șofer.

Foto: arhiva

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

9.000 de daruri, mii de zâmbete și o rețea de oameni care cred în bine – implicarea Asociatiei Socioculturale Sam’s Friends

Într-o lume în care diferențele sociale se adâncesc, iar accesul la resurse nu este egal…

2 ore ago

Primăria Timișoara vrea un nou drum între Aradului și Torontalului. Va dubla, în mare parte, Centura Vest

Un important producător de băuturi răcoritoare, care deține o fabrică pe Calea Torontalului, vrea să…

20 de ore ago

Expoziția Moving Elements deschide anul de evenimente de la Muzeul Apei

Sezonul 2026 începe la Muzeul Apei Timișoara cu expoziția Moving Elements a artistului Bogdan Nueleanu, una dintre…

22 de ore ago

Culturile lumii la UVT, o nouă ediție. Sunt programate două spectacole cu tradiții sârbești

Comunitatea academică a Universității de Vest din Timișoara (UVT) organizează o nouă ediție a seriei de evenimente…

22 de ore ago

Marilen Pirtea sare în apărarea Guvernului Bolojan: România are printre cele mai mici impozite pe locuinţă din Europa

Preşedintele interimar al PNL Timiş, Marilen Pirtea, afirmă că România se numără, alături de Cehia…

23 de ore ago

Peste o sută de misiuni ale pompierilor timişeni, în ultimele 24 de ore. Localitatea Saravale a rămas fără energie electrică

În condițiile meteo din această perioadă, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Timiş a anunţat…

23 de ore ago