Social

Tineri şi bătăuşi! Arestaţi preventiv, după ce au snopit în bătaie un bărbat care le putea fi tată/VIDEO

În data de 20 august, în jurul orei 07:30, polițiștii Secției 4 Poliție Urbană Timișoara, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara, au reținut trei tineri pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.

În fapt, la data de 18 august, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că trei persoane necunoscute au lovit cu pumnii și picioarele un bărbat în vârsta de 45 de ani în fața unui cazinou de pe strada Gheorghe Lazăr din municipiul Timișoara.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au identificat și depistat persoanele în cauză, fiind vorba de trei tineri cu vârste de 18, 19 și 20 de ani domiciliați în municipiului Timișoara.

Tot în cursul zilei de ieri, 20 august, aceștia au fost prezentați magistraților pentru dispunerea unei măsuri preventive, față de aceștia fiind dispusă măsura arestării preventive pentru 30 de zile.

ATENŢIE, IMAGINI CARE VĂ POT AFECTA EMOŢIONAL!!

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Final de poveste în disputa cu primăria? Directorul Direcției de Cultură Timiș scrie despre pasarela pietonală peste Bega

Disputa dintre Direcția Județeană de Cultură și Primăria Timișoara, pe tema pasarelei pietonale peste Bega,…

7 ore ago

6!! Transferuri. Claudiu Savianu (19 ani) a semnat cu Politehnica Timișoara

Claudiu Savianu s-a născut la 11 aprilie 2006, la Negrești-Oaș (SM). Este un promițător mijlocaș…

7 ore ago

Municipalitatea timișoreană dă sfaturi arhitecților locali. Utilizați procedura digitală pentru obținerea unui Plan Urbanistic Zonal

Ca parte a procesului de digitalizare a serviciilor prestate de Primăria Timișoara, documentațiile pentru obținerea…

8 ore ago

Cei mai buni cârnați bănățeni, aleși în cadrul Worschkoschtprob, vor fi stabiliți în acest an la Săcălaz

Tradiția stabilirii celor mai buni cârnați bănățeni, desemnați în cadrul unei inedite competiții organizate de…

8 ore ago

Universitatea de Vest Timișoara urcă în clasamentul QS Europe University Rankings

Universitatea de Vest Timișoara se situează în top 10% din numărul total de universități existente…

8 ore ago

Timișorenii încep să aprecieze transportul în comun din oraș

Transportul în comun din Timișoara este unul dintre punctele în care Barometrul privind Calitatea Vieții…

11 ore ago