Categories: Info si Utile

Targ de turism, la mall

În perioada 1-3 aprilie, la demisolul, parterul şi etajul Iulius Mall cea de-a şaptea ediţie a târgului de turism „Shop-ul de vacanţă!”.Peste 35 de companii îi aşteaptă pe bănăţeni cu cele mai inedite oferte pentru petrecerea vacanţei de vară.

Oferta cuprinde destinaţii de vis în ţări exotice, croaziere de lux, weekend-uri în capitale europene, pachete turistice all inclusive, dar şi sejururi aproape de casă, în România sau Ungaria. Fiecare ediţie a târgului oferă noutăţi, astfel că, anul acesta, este vorba despre cele mai frumoase aqua park-uri din Ungaria, inclusiv Aquapolis din Szeged. Oraşul acvatic de patru anotimpuri îşi aşteaptă oaspeţii cu o suprafaţă de apă de 4.400 mp şi cu cel mai lung tobogan cu apă din Europa. Pe toată perioada târgului, agenţiile de turism vor avea reduceri de până la 40%. Vizitatorii vor putea să rezerve pachete turistice pentru: Italia – de la 50 €/ persoană/ 7 nopţi cazare, Muntenegru – de la 90 €/ persoană/ 7 nopţi cazare, Croaţia – de la 60 €/ persoană/ 7 nopţi cazare, Malta – de la 305 €/ persoană/ 7 nopţi cazare cu avion inclus. În plus, va fi organizată o tombolă cu premii, reduceri şi pachete gratuite pentru copii.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Primăria preia cererile pentru autorizarea comercializării de flori și aranjamente florale pentru 8 martie

Primăria Timișoara preia cereri pentru activități de comerț stradal cu ocazia zilei de 8 Martie,…

2 minute ago

Ce baftă la tragerea la sorți! În semifinalele Cupei, SCM Poli va întâlni o echipă din liga secundă, Steaua

A ieșit bine! Tragerea la sorți pentru turneul Final Four al Cupei României a avut…

6 minute ago

Marilen Gabriel Pirtea: „Performanța sistemului educațional este strâns legată de calitatea predării și de profesori bine pregătiți și motivați”

Într-o perioadă în care educația este presată să inoveze rapid – de la digitalizarea accelerată…

13 minute ago

Centrul Cultural German organizează o expoziție de prestigiu: Sibylle Bergemann – Fotografii”

Centrul Cultural German Timișoara reamintește publicului că joi, 26 februarie 2026, de la ora 18:00,…

25 de minute ago

Amenzi de aproape 300 de mii de lei date de Poliţia Locală pentru publicitate ilegală

De la începutul acestui an, polițiștii locali au dat sancțiuni în valoare totală de 295.000…

59 de minute ago

Când critica devine ofensă personală

Statul român se apără de critică mai energic decât de incompetență. În România anului 2026,…

3 ore ago