Categories: Partide

Ostaficiuc ramane presedinte la PD-L Timis

Liderul PD-L Constantin Ostaficiuc este supărat rău după ce a pierdut alegerile pentru un nou mandat la Consiliul Judeţean Timiş. Se pare însă că nu intenționează să demisioneze de la conducerea partidului.

Deşi există mai multe zvonuri că acesta s-ar retrage din fruntea partidului, într-o discuţie avută luni după-amiază cu o parte din conducerea PD-L Timiş, Ostaficiuc ar fi spus că nu se gândeşte să-şi dea demisia din fruntea filialei.

„Nu comentez nimic”, a fost singurul lucru pe care ni l-a spus Ostaficiuc. Purtătorul de cuvânt al PD-L Timiş, Oana Gaita, ne-a transmis că fostul președinte al Consiliului Județean Timiș va vorbi, dar numai după ce numărătoarea voturilor din Timiş se încheie.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

„Marea ţiganiadă” PNL-istă

Mărturisesc că iniţial nu am înţeles deloc demersul Primăriei de-a închiria un spaţiu în buricul…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 9 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 09.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

2 ore ago

Politehnica a învins o prim-divizionară în cantonamentul din Antalya

Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…

16 ore ago

Trei morți în urma unui tragic accident pe DN6, în Banat

Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…

17 ore ago

Baza sportivă de pe strada Costică Rădulescu va fi finalizată de două firme din Moldova

Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…

20 de ore ago

Lucrările de construcție la noul Centru de Mari Arși Timișoara au fost finalizate/VIDEO

Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…

21 de ore ago