Categories: SportUltima ora

Poparadu&co, nemultumiti de contractele de la ACS Poli

Noua conducere a ACS Politehnica Timişoara negociază, în aceste zile, cu jucătorii care vor fi păstraţi în lot de Valentin Velcea, Cosmin Petruescu şi Adrian Stoicov. Până acum, discuțiile nu sunt pe placul fotbaliştilor importanți, care sunt nemulţumiţi de contractele oferite.

Cu excepţia juniorilor sau a celor care au terminat junioratul anul acesta, ceilalţi jucători din lot stau pe gânduri când vine vorba de parafarea unei înţelegeri cu ACS Poli. Principala problemă: contractele extrem de mici. După cum se ştie, pe vremea când echipa alb-violetă era finanțată de Marian Iancu, sumele oferite jucătorilor erau chiar mai contracte mai generoase decât la Dinamo sau Rapid. Asta, deși unii fotbaliștii jucau foarte puţin pentru Poli sau erau împrumutaţi la alte formații din România.

În prezent, Poparadu, Zăgrean, Dăruială, Petcuţ sau Fuchs aşteaptă alte oferte din partea lui ACS Politehnica, după ce primele negocieri s-a finalizat prin propuneri contractuale în neconcordanţă cu valoarea lor pe piaţă. În caz contrar, Politehnica riscă să rămână fără aceşti fotbalişti, cei mai valoroşi în vederea atacării promovării în noul sezon.

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

10 ore ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

10 ore ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

10 ore ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

10 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

11 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

11 ore ago