Robu isi face dormitor si baie la primarie

Primarul Nicolae Robu face modificări în zona biroului său. Politicianul este în perioada de recuperare de după cvadruplul by-pass recent suferit, așa că are nevoie, cel puțin pentru o vreme, de condiții speciale.

Cu inima nu te joci, deşi emoţiile şi nervii sunt la cote înalte la primărie, aşa că Nicolae Robu trebuie să se întindă aproximativ zece minute la fiecare oră. În plus, edilul trebuie să facă minimum patru dușuri pe zi. În momentul de față, condițiile de pe CD Loga 1 nu permit așa ceva, astfel că, deocamdată, Robu face duş şi se odihneşte în biroul de la rectorat.

Sursele noastre spun că situația se va schimba radical după ce se vor face recompartimentări. Practic, sediul de pe CD Loga a devenit a doua casă a lui Nicolae Robu, care vine la serviciu, aproape în fiecare zi, la ora 7.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Bază sportivă renovată din cartierul Mehala a fost inaugurată și deschisă activității sportive

Așteptată de luni bune de zile, deschiderea noii variante modernizate a stadionului Dacia, noua bază…

2 ore ago

Ioan Mateescu este noul președinte al Asociației Județene de Fotbal. Vezi cine sunt noii vicepreședinți

Sâmbătă, 21 martie este o zi importantă pentru fotbalul județean. La Sala Multifuncțională a Consiliului…

2 ore ago

Dumbrăvița pierde la Chiajna într-un meci din care putea scoate ceva

După 1-0 acum o săptămână pe teren propriu, acum a fost 0-1 la Chiajna. Altfel,…

3 ore ago

Pregătiri pentru campania de colectare a deșeurilor vegetale la Jebel

Primăria comunei Jebel anunță că începând din data de 15 aprilie, va începe acțiunea de…

4 ore ago

Enciclopedia care elogiază valorile Banatului, lansată la Bookfest Timișoara

Mai mult decât o carte... Vorbim de un adevărat almanah istoric care va dăinui peste…

4 ore ago

La Timișoara a avut loc o nouă ediție a Business Week @ FEAA

Universitatea de Vest Timișoara a găzduit, în perioada 16–20 martie, ediția din acest an a…

5 ore ago