Preşedintele PSD Timiş, Titu Bojin, susţine că Societatea Timişoara a declarat iubire veşnică PD-L. El a făcut această afirmație exact în ziua în care Societatea Timişoara a reproşat USL că schimbă directorii de şcoli pe criterii politice.
„Societatea Timişoara a devenit o părticică a PD-L ce începe să vorbească. Să mă exprim elegant, Societatea Timişoara este un apendice al PD-L. În 2009, în 48 de ore, PD-L a schimbat toţi şefii de deconcentrate, iar atunci Societatea Timişoara nu a mai fost sus pe schele”, spune Titu Bojin.
Prin intermediul unui comunicat de presă Societatea Timişoara îndeamna toţi directorii de şcoli care sunt schimbaţi abuziv să se adreseze justiţiei, promiţându-le asistenţă juridică, dar şi suport media.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…