Gigolo-primarul de Sinandrei, in pericol sa-si piarda functia

Escapadele amoroase ale primarului PSD din Sînandrei, Claudiu Coman, i-ar putea aduce mari neplăceri edilului. La nivelul comunei a început deja strângerea de semnături în vederea organizării unui referendum privind demiterea primarului.

Partidul care și-a asumat rolul politic pentru a duce la capăt acest demers este PP-DD. Liderii județeni ai formațiunii lui Dan Diaconescu susțin că există o mare presiune a oamenilor din Sînandrei în vederea demiterii primarului.

La puțin timp după alegerile locale, Claudiu Coman a fugit de acasă cu amanta sa, Adriana Gherman, nimeni alta decât soția celui mai bun prieten al său, Liviu Gherman. Om cu afaceri în comună, Gherman chiar a sponsorizat campania electorală lui Coman. Ambele familii au câte doi copii. Chiar în acest an, soții Gherman au fost nașii de botez ai mezinei familiei Coman. Primarul nu este la prima escapadă de acest gen, în urmă cu patru ani fugind de acasă și cu fata preotului din Sînandrei.

Share
Published by
Iulia Avram

Recent Posts

Politehnica a învins o prim-divizionară în cantonamentul din Antalya

Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…

12 ore ago

Trei morți în urma unui tragic accident pe DN6, în Banat

Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…

12 ore ago

Baza sportivă de pe strada Costică Rădulescu va fi finalizată de două firme din Moldova

Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…

16 ore ago

Lucrările de construcție la noul Centru de Mari Arși Timișoara au fost finalizate/VIDEO

Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…

17 ore ago

Cuplaj „nefericit”! Doar remiză pentru handbaliști, înfrângere pentru baschetbaliști

Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…

18 ore ago

Eau de Cologne

George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…

19 ore ago