Timp de zece zile, cei mici şi cei mari sunt aşteptați la spectacolele Circului Orlando, venit pentru al doilea an consecutiv la Timişoara. Reprezentaţiile au loc de luni până vineri, de la ora 18,30, iar sâmbăta şi duminica, de la orele 15,30 şi 18,30.
Spectatorii vor asista la numere deosebite de jonglerii, trapez, acrobaţii şi dresuri de animale, dar vor avea parte şi de numere de umor, asigurate de clovni. Spre încântarea copiilor, în arena din parcarea de la Iulius Mall vor putea fi văzute animale exotice precum lame, cămile şi zebre. O altă atracţie a spectacolului o constituie cursa făcută în „globul morţii”, un număr uluitor realizat de trei motociclişti.
Orlando Oprescu face parte dintr-o familie cu notorietate în lumea circului. El a participat și la emisiunea „Românii au talent”. Circul va rămâne la Timișoara până pe 23 septembrie. Un bilet costă 25 de lei pentru copii, respectiv 30 de lei pentru adulţi.
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…