Categories: Afaceri

Magazin Tom Tailor, la mall

Tom Tailor deschide primul magazin la Timișoara. Acesta începe să funcționeze de sâmbătă, în Iulius Mall. Week-endul următor însă începe distracția. Clienții sunt așteptați cu colecția Tom Tailor Casual de toamnă-iarnă.

Colecțiile Tom Tailor Casual se adresează femeilor și bărbaților cu vârste cuprinse între 20 și 45 de ani, care caută un look elegant, produse de calitate și o imagine încadrată în trenduri. „Îmbinând aerul anilor 50-60, cu suprapuneri de materiale opace și transparente, mate și lucioase, tricotaje cu mătăsuri fine – la femei și jeans cu aspect vintage, tweed și bumbac – la bărbați, colecția Tom Tailor Casual subliniază individualitatea și originalitate și conferă un sentiment și totodată un aer de libertate și naturalețe celui care alege să le poarte, fie la birou, fie în parc sau la o cină relaxată”, arată reprezentanții magazinului.

Celebrul brand german își va celebra lansarea sâmbătă, 22 septembrie, când toți cei care vor intra în magazin vor avea parte de surprize. Mai mult decât atât, cei aflați în incinta mall-ului la ora 15, atât sâmbătă, 22 septembrie, cât și duminică, 23 septembrie, vor putea lua parte la ședința foto realizată cu produse din ultima colecție Tom Tailor Casual.

Share
Published by
Georgeta P.

Recent Posts

PSD a decis să voteze bugetul, dar va introduce mai multe amendamente. Sorin Grindeanu i-a trimis o scrisoare acidă lui Ilie Bolojan

Membrii Consiliului Național al PSD, întruniţi duminică în şedinţă, au decis ca PSD să voteze…

5 ore ago

Unde se ia programat apa la început de săptămână: Jebel, Buziaș, Cărpiniș și alte localități

În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

9 ore ago

Studiu pe piața imobiliară timișoreană: mai sunt terenuri pentru construcții la 20 de euro pe metrul pătrat

Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…

12 ore ago

Începând de mâine, autobuzul M39 va avea capăt de linie la Foeni, nu la Otelec

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…

13 ore ago

Început bun, final cu emoții! Timișoara bate Tg. Jiu la un punct diferență

SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…

13 ore ago

La Muzeul Apei are loc evenimentul O lume într-o picătură

Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…

13 ore ago