Colonelul Cristian Dăescu a fost numit, luni, șef al SRI Arad. El a condus din 2006 secția Timiș a Serviciului Român de Informații. În această perioadă, la toate evaluările naționale, SRI Timiș s-a numărat printre primele trei secții din țară.
SRI Timiș a contribuit esențial la finalizarea unor importante anchete ale procurorilor, cum ar fi cele ale vameșilor și polițiștilor de frontieră arestați pentru fapte de corupție, anchetarea unor șefi de la Finanțe și Garda Financiară și multe altele.
La nivelul întregii țări au fost 20 de astfel de rotiri în funcții, fără nicio legătură cu performanțele secțiilor județene. În locul lui Dăescu, în zilele următoare va ajunge la Timișoara colonelul Cătălin Peptan care a condus până acum secția SRI Gorj.
Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…
Antrenor carismatic cu ochi pentru tineri. Este cel care l-a promovat și pe Cristi Chivu…
Președintele USR, Dominic Fritz, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că alegerile locale parțiale…
Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…
Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…
Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…