Categories: Politica

PRM Timis vrea un senator si doi deputati

Mitul creat de Corneliu Vadim Tudor care a reuşit, în anul 2000, să ajungă în turul al doilea la alegerile prezidențiale le dă aripi peremiștilor din Timiş. Noul preşedinte al filialei județene a PRM, Livius Ţîrnea, visează la cel puţin doi deputaţi şi un senator după alegerile din 9 decembrie.

Livius Țîrnea îi aşteaptă şi pe adversarii politici din PSD şi PD-L să i se alăture în partid. Cu o singură condiție: înainte să dea piept cu divinitatea. „PRM în Timiş a avut deschidere către oamenii din partidele mici şi curate, care nu au fost la putere până acum. Interdicţia era pentru PSD şi PD-L, partide care au distrus România. Sperăm să prindem minimum un senator şi doi deputaţi în Timiş, în condiţiile în care se va reuşi pragful la nivel naţional. Şi pesediştii, şi pedeliştii pot fi primiţi în PRM, dar înainte trebuie să meargă la spovedanie şi împărtăşire”, a declarat Ţîrnea.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Începând de astăzi se pot plăti impozitele şi taxele la casieria din cadrul Primăriei Ghiroda

Astăzi, 14 ianuarie, s-a reluat programul cu publicul la Compartimentul Taxe și Impozite și la…

10 minute ago

Școala de Design Circular Cultures ajunge pentru prima dată în România. Nu oriunde, ci chiar la UPT

British Council România, în colaborare cu Universitatea Politehnica din Timișoara, lansează Școala de Design Circular…

O oră ago

La Școala Gimnazială nr. 2 din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice noi

La Școala Gimnazială nr. 2 “Nestor Oprean” din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice…

2 ore ago

În lumea bună! Timișul, prezent la cel mai important târg internațional de turism al momentului

La inițiativa Consiliului Județean Timiș, România va fi reprezentată prin mai multe organizații de promovare…

2 ore ago

Universitatea de Vest Timişoara primește un teren de 24.000 de metri pătrați la Dumbrăvița. Vrea să ridice acolo un nou liceu

Comuna Dumbrăvița ar putea avea, la rândul ei, parte de un nou hub educațional, așa…

3 ore ago

Să nu uitați, din 19 ianuarie puteți plăti taxe și impozite la Timișoara. O puteți face la casierie, online, la poștă sau la SelfPay

Primăria Timișoara are grijă de contribuabilii săi, și pentru ca aceștia să nu uite, le…

3 ore ago