Categories: Timp liber

Kamelia, un nou remix oficial / AUDIO

S-a lansat în muzica românească cu hituri R&B și Hip-Hop, dar, încet-încet, în piesele Kameliei au apărut accente dance, house și chiar dubstep. În prag de sărbători, talentata timișoreană lansează un nou remix, la piesa „U Can Do It”.

În 2012, Kamelia și-a ținut fanii într-o continuă stare de alertă. Cu fiecare nouă lansare, Kamelia a introdus un sunet nou și influente tot mai diversificate. Calea spre colaborările cu diverși DJ-i a fost deschisă la finele lui 2011, odată cu remixurile la hitul „Prima oară”, pentru care a avut loc un concurs.

Primăvara a adus un foarte reușit remix oficial, dar și o nouă piesă, „U Can Do It”, realizată în colaborare cu doi dintre DJ-ii concurenți Asher & ScreeN. De această dată, un nou remix al aceleiași melodii a fost realizat de DJ Julyan Dobson.

„S-ar putea să mai existe o colaborare cu un DJ din România, dar e prea devreme să dau detalii. În această perioadă lucrez la mai multe piese, însă cel mai mult îmi doresc să realizez una cu fratele meu, primul single oficial semnat Kamelia și George Hora”, spune artista.

Share
Published by
editor

Recent Posts

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

53 de minute ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

O oră ago

”Centura” ocolitoare a comunei Remetea Mare, drumul de legătură Aeroport – A1, va fi prioritizat la construire

Consiliul Județean Timiș a aprobat luni includerea drumului de legătură dintre Aeroportul Internațional Timișoara și…

2 ore ago

Din nou doliu la UPT! S-a stins un alt legendar conducător al clubului Politehnica

Clubul Politehnica a anunțat că a trecut la cele veșnice prof. univ. dr. ing. Tadeus…

2 ore ago

Carambol pe DN 6 între Becicherecu Mic și Timișoara din cauza unei șoferițe neatente

Un bărbat a ajuns la spital pentru că o femeie nu a fost atentă la…

2 ore ago

“Sete de Carte” revine cu o nouă ediție. Copiii vor primii vouchere pentru achiziția de cărți

Societatea Aquatim, Administrația Bazinală de Apă Banat, Fundația Aquatim și Librăriile Cărturești continuă și în…

3 ore ago