Categories: Social

Paisie si-a confundat enoriasii cu procurorii DNA

Și-a turnat cenușă în cap și a aruncat vina asupra presei, la finalul slujbei de duminică de la Catedrala Mitropolitană. Episcopul vicar Paisie Lugojanul, al doilea om în Arhiepiscopia Timişoarei, le-a explicat enoriașilor că n-a furat niciun bănuț.

Paisie Lugojanul le-a relatat credincioșilor veniți la slujba de duminică, de la Catedrala Mitropolitană, că nu are niciun amestec în furtul banilor europeni pentru care a fost citat în faţa procurorilor DNA Timişoara. Paisie a înfierat din nou presa, care ar fi în cârdăşie cu un grup de preoţi, pentru a complota împotriva lui.

În loc să facă spovedanii publice, Paisie ar trebui mai degrabă să-şi pregătească apărarea pentru momentul în care va ajunge în faţa procurorilor DNA, în dosarul „Şpagă din bani europeni”.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Timișoara primește 68 de milioane de lei fonduri europene Regio Vest pentru finalizarea Centrului MultipleXity

Primăria Timișoara semnează cu ADR Vest și ultimul din seria de contracte de finanțare din…

17 minute ago

Eșec dureros la Vâlcea! SCM Politehnica mai pierde o poziție în clasament

CS Vâlcea a obținut un succes important în cursa pentru locurile de play-off într-un meci…

37 de minute ago

Uniunea Eurpeană, şansa istorică a României. De ce e contestată de agitatorii Kremlinului şi idioţii utili

Zilele trecute, contestând binefacerile pe care le-a adus  României aderarea la Uniunea Europeană, Călin  Georgescu…

4 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 30 martie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 30.03.2026, unde se vor executa reparaţii…

5 ore ago

Începe o nouă serie de dezinsecții terestre la Timișoara

La Timișoara demarează noi acțiuni de dezinsecție terestră pentru combaterea căpușelor, a țânțarilor și a…

22 de ore ago