Folosea de aproape un an actele și cardul bancar al altei persoane, ba chiar își făcuse și abonament la telefonul mobil! Un bărbat din Bacău a fost prins marți noapte, la un control de rutină. Polițiștii locali i-au cerut actele și atunci a a apărut surpriza.
Polițiștii locali aflați în zona centrală a orașului au oprit pentru legitimare un bărbat pe care-l prinseseră aruncând gunoaie pe jos. Verificându-i actele, au constatat că persoana din fața lor nu semănă deloc cu bărbatul din poza de pe cartea de identitate.
Vasile T. are 41 ani și este din Bacău. Folosea, de luni bune, actele unui alt bărbat. Băcăuanul avea la el nu doar cartea de identitate, ci și cardul bancar și legitimația de serviciu a unui timișorean. El se angajase pe baza acestor acte și își făcuse chiar abonament la telefonul mobil. Vasile T. a declarat că a găsit toate documentele în vara anului trecut și le-a folosit, pentru că le pierduse pe ale lui într-o altercație din Gara de Nord. Acum, va fi cercetat pentru fals privind identitatea.
Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…
Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…
Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…