Categories: Poli Timisoara

Sunda lanseaza curatenia de toamna in lotul lui Poli

Patru jucători din lotul lui Poli Timişoara nu mai intră în vederile antrenorului Aurel Şunda. Este vorba despre Valentin Coca, Julien Dragomir, Răzvan Moldovan şi Ion Dragu.

Dragomir, Moldovan și Dragu au fost aduși de tandemul Călin Rosenblum – Valentin Velcea, responsabili cu transferurile până la numirea lui Aurel Şunda în postul de antrenor principal. Niciunul din cei trei nu a arătat calităţi deosebite faţă de ceea ce avea Poli în lot, ceea ce a dus la luarea deciziei de a fi trimişi la echipa a doua. Până când îşi vor găsi echipe, aceştia se vor pregăti cu Adrian Stoicov. Valentin Coca plăteşte pentru evoluțiile din partidele cu FC Botoşani şi FC Braşov, ambele pierdute de Poli în urma unor gafe memorabile ale acestuia. În locul lui Coca a fost preferat Mario Kirev, reprimit de Şunda în lot.

Share
Published by
Sabin Cara

Recent Posts

Bancul cu articolul 5 NATO

Da, caraghioasă rău paralela dintre George Simion „atlantistul” înafara țării, plângând pe umărul american că…

40 de minute ago

Festivalul Filmului Francez revine de astăzi la Cinema Studio cu o ediție aniversară

Începând de astăzi, timp de patru zile, până duminică 22 martie, la Cinema Studio se…

O oră ago

Fantastice! Fetele de la Poli au învins Clujul categoric, chiar în deplasare

Cine se aștepta?! Și cu atât mai frumos este. Fetele de la Poli au învins…

17 ore ago

CJT pregătește documentația pentru a putea amenda STPT. Măsura, luată după amendarea de către PMT a autobuzelor de Giroc

Președintele Consiliului Județean Timiș, Al fred Simonis, a anunțat că în aceste zile se lucrează…

19 ore ago

Primăria Timișoara analizează cinci oferte pentru viitorul sistem de ticketing. Finanțarea, fără bani din PNRR

Municipalitatea timișoreană are de ales între cinci oferte depuse pentru obținerea și instalarea unui sistem…

21 de ore ago