Categories: Social

Lupta in trei pentru sefia Radio Timisoara

La finele lunii se va ști numele noului manager al studioului regional Radio Timișoara. Trei candidaţi şi-au depus dosarele pentru nou creata funcţie de manager, iar prima şansă pare să o aibă actualul director Mihai Anghel, care conduce studioul de aproape 17 ani.

Mihai Anghel a reuşit de fiecare dată să intre în graţiile celor aflați la putere, indiferent de culoarea politică a acestora. El îl va avea ca principal contracandidat pe Stelu Iordache, directorul televiziunii Europa Nova şi consilier al preşedintelui CJ Timiş, Titu Bojin. Aparent surprinzător, în competiţie s-a înscris şi Liviu Georgel Dumitru, coordonator de marketing la Radio Timişoara. Acesta nu ar fi intrat în cursă în cursă pentru a câştiga funcţia de manager, ci pentru că, după competiţie, s-ar mulţumi şi cu o funcţie de redactor şef adjunct. De asemenea, Stelu Iordache deşi şi-a depus dosarul, ar putea să nu se prezinte la competiţia de la Bucureşti.

Funcţia de manager este nouă în organigramă. Până acum, studioul era condus de un director sau de un redactor-șef. Concursul va consta într-un proiect de management şi un interviu. Condiţiile minime de participare la concurs prevăd studii superioare, vechime de minimum cinci ani în audiovizual şi experienţă managerială de minimum un an. Dosarele depuse vor fi analizate până în 13 noiembrie, urmând să fie evaluate în intervalul 14-19 noiembrie. Candidații își vor susține interviurile în perioada 25-29 noiembrie.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

2 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

5 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

6 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

6 ore ago

CSM Lugoj a trecut la pas de U Cluj în elită la volei feminin

Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…

8 ore ago

Lights of the Village a pornit la drum cu mii de vizitatori/VIDEO

Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…

9 ore ago