Categories: Social

„Caritabili” din Hunedoara amendati in Timisoara

Trei tineri care colectau bani în fața magazinului Bega au fost luați la puricat de polițiștii locali. Aceasta, după ce mai mulți trecători s-au plâns că sunt agasați cu solicitări de bani în scopuri caritabile.

În urma verificărilor s-a stabilit că tinerii în cauză, având între 20 și 25 de ani, sunt din județul Hunedoara și cereau bani pentru Asociația „Copiii sufletului nostru 2009”. Neavând avize de la primărie, ei au fost amendați cu câte 1.000 de lei. Totodată li s-au întocmit formele pentru a fi îndrumați către localitățile de domiciliu. Poliția Locală susține că nu este pentru prima dată când cei trei sunt depistați în Timișoara solicitând bani pentru aceeași asociație.

Share
Published by
Iulia Avram

Recent Posts

Proiectul noului pod peste Mureș, de lângă Cenad, face un pas înainte

Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…

3 ore ago

Deplasare grea în ultimul meci din 2025 al baschetbaliștilor

Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…

5 ore ago

Din 1 ianuarie pregătiți-vă să vă goliți mai repede buzunarele pentru benzină sau motorină. Sau mergeți cu trotineta și bicicleta

Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…

8 ore ago

A intrat pe contrasens și a băgat o femeie și un copil în spital

Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…

8 ore ago

România lui Mitică. Mitică Dragomir

Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…

12 ore ago

Asociația Club Sportiv Sport Express – locul unde copiii cresc prin sport, încredere și comunitate

Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…

12 ore ago