Categories: Social

Incendiu in intersectie: un microbuz s-a facut scrum

Un microbuz a luat foc, vineri după amiază, într-o intersecţie din Timişoara. Şoferul autovehiculului aştepta la semafor când a observat că de sub capota maşinii iese fum.

Nici nu a apucat să se dea bine jos din maşină şi să sune la 112 să cheme pompierii, că microbuzul a fost cuprins de flăcări. În câteva minute a ars în totalitate. Ajuns la faţa locului, echipajul ISU a stins incendiul, însă maşina era deja distrusă şi nu s-a mai putut recupera nimic. Circulaţia în intersecţia străzilor Iosif Vulcan cu Andrei Şaguna a fost blocată, până când poliţiştii şi pompierii au terminat cercetările, iar traficul în zonă este în continuare îngreunat. Potrivit primelor informaţii, incendiul a pornit de la un scurt circuit.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

6 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

8 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

8 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

9 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

10 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

10 ore ago