Categories: Timp liber

Distractie de weekend, in… curtea din spate, la kilometrul 6!

Câteva zeci de ore de muzică și distracție – asta vă așteaptă în acest sfârșit de săptămână, la kilometrul 6, pe DN69 Timișoara-Arad. Backyard Weekend înseamnă multe concerte, dar și… volei, badminton, baloane de săpun sau hamace!

„Legănându-ne între veselie dansantă și relaxare estivală, pentru două zile intrăm în jocul Backyard Weekend. Fie că sorbim cu poftă dintr-o limonadă fresh, lenevim în hamacele de sub umbrar sau încercăm să ajungem cu leagănul cât mai aproape de coroanele copacilor ca-n copilărie, pe 4 și 5 iulie ne bucurăm de vacanță ca niște copii în curtea din spate”, transmit organizatorii evenimentului. Aceștia v-au pregătit tot felul de „deliciozități”, culinare, artistice sau muzicale. Veți putea juca volei sau badminton, veți putea face baloane de săpun supradimensionate sau, pur și simplu, veți putea sta în aer liber, la relaxere. Line-up-ul muzical înseamnă Ame, Emalkay, Akua Naru, Andrey Pushkarev, The Upbeats, Golan, Ada Kaleh, Atapy, Mighty Boogie, Fouchat, Angel, Giuser, Deeproots, Bia, We are Creepz, Punu, Vali Florea, Ulises, Tudor, Kapno și Cristian Gherghely. Accesul la eveniment este permis de sâmbătă, de la ora 17. Biletul de o zi va fi disponibil doar duminică și va permite accesul de la ora 13, la prețul de 30 de lei. Biletul pe ambele zile costă 59 de lei, dacă este cumpărat de la intrare, și 39 de lei, dacă este cumpărat până vineri, 3 iulie, de pe rețelele Myticket.ro, Eventim.ro, Iabilet.ro, Tomtix.ro și Bilete.ro. Campingul este gratuit. Mai multe detalii despre eveniment găsiți aici.

Share
Published by
Otilia Galescu

Recent Posts

PNL a găsit, în sfârşit, un ministru pentru Educaţie: Mihai Dimian, rector al Universității din Suceava

Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…

2 ore ago

Viceprimarul Lațcău explică modul de lucru din Piața Traian: ”Nu vom interveni peste tot simultan, dar nici nu vom lucra pe tronsoane foarte mici”

Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…

2 ore ago

Rețeaua de apă și canalizare din comuna Șag, progres substanţial în zece ani

În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…

4 ore ago

CONVOCARE ADUNAREA GENERALĂ A MEMBRILOR FILIALEI CECCAR TIMIȘ

Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…

4 ore ago

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

8 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

8 ore ago