Fernando Llorente si Javi Hernandez pot reveni la Poli Timisoara!

Poli Timişoara continuă să fie o echipă interesantă pentru jucătorii străini, în ciuda problemelor financiare cu care se confruntă clubul din Liga 1. Cei mai valoroşi jucători străini care au evoluat pentru Poli Timişoara sezonul trecut ar agrea o revenire în lotul pregătit acum de Ionuţ Popa.

Chiar dacă Poli are restanţe financiare către spaniolii Fernando Llorente şi Javi Hernandez, cei doi sunt dispuşi să revină la echipa cu care au retrogradat la finalul stagiunii trecute. Dacă Javi Hernandez nu şi-a găsitg echipă după despărţirea de Poli Timişoara, situaţia lui Fernando Llorente este total diferită, mijlocaşul central de 27 de ani fiind sub contract cu Belenenses, echipă ce evoluează în prima ligă din Portugalia. Transferat în luna iunie la Belenenses, Llorente nu a reuşit să se impună în formaţia din Lisabona, motiv pentru care şi-ar dori să revină la Timişoara.

Llorente şi Hernandez au venit la Poli în urmă cu un an de la Burgos CF, echipă din cel de-al treilea eşalon spaniol, ambii rfeuşind săse impună în echipa timişoreană, fiind printre cei mai buni jucători. Ambii au părăsit Timişoara imediat după ce echipa a retrogradat în Liga 2. Foto:ojogo.pt.

Share
Published by
Cosmin Bradu

Recent Posts

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

12 ore ago

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

14 ore ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

14 ore ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

14 ore ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

14 ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

16 ore ago