Arhiva pentru eticheta: poli timisoara

Poli, ajunsă pe loc retrogradabil, are un meci aproape decisiv cu Chiajna

Dacă la finalul turului regulat din Liga 1, Poli era pe loc de play-off, acum echipa timişoreană a ajuns pe un nedorit loc retrogradabil, după o serie interminabilă de jocuri fără victorie. Poli nu a mai câştigat de la sfârşitul lui octombrie, un 2-1 cu Astra (goluri Munteanu şi Mailat), şi se află de atunci la al treilea antrenor.

Poli produce surpriza si bate CSM Bucuresti in deplasare in primul meci din play-off

Chiar dacă puţină lume se mai aştepta, mai ales după prestaţia mai slabă de la Baia Mare, dar ţinând cont şi de faptul că CSM Bucureşti a învins Timişoara de două ori în sezonul regulat, alb-violeţii au deschis seria partidelor din sferturile play-off-ului cu o victorie preţioasă în deplasare.

Poli bate CSM Fagaras si ramane pe podium

Penultima rundă a sezonului regulat a programat pentru băieţii de la Poli un meci lejer, acasă contra celor de la Făgăraş. Chiar dacă niciun meci nu este dinainte câştigat, violeţii şi-au respectat statutul şi au muncit pentru victorie. Aşadar, după 60 de minute de handbal de bună calitate, SCM Poli a trecut de echipa braşoveană

„MCV”-ul lui Robu la Poli s-a terminat? S-o stim acum, nu la finalul campionatului

La finalul campionatului trecut, în care Poli Timișoara a reușit rara performanță de-a se salva de la retrogradare, deși începuse competiția cu un pasiv de 14 puncte, bucuria antrenorilor și staff-ului administrativ a fost de scurtă durată.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com