Categories: Economic

Visezi sa vezi lumea? Se cauta insotitori de zbor!

Ryanair face, din nou, angajări. Dacă vrei să fii însoțitor de zbor pe una dintre cele mai active companii de zbor din Europa, poți să-ți încerci norocul pe 24 martie, la Timișoara. Trebuie doar să urmezi câțiva pași simpli.

Dacă vrei să fii însoțitor de zbor, trebuie să ții cont de următoarele cerințe:

  • Fluență în exprimarea scrisă și orală în limba engleză
  • Persoană prietenoasă, deschisă și cu personalitate placută
  • Fără cazier, disponibil de a lucra imediat
  • Înălțime între 157 și 188 cm
  • În forma fizică bună, clinic sănătos
  • Apt pentru înot
  • Deținător de pașaport european
  • Fără tatuaje vizibile (inclusiv în uniforma cu mâneca scurtă)

Mai trebuie să știi că nu este nevoie de niciun fel de experiență anterioară. Pentru a putea participa la interviu, trebuie să te înscrii on-line aici. După înscriere, vei primi și informațiile legate de locul unde va avea loc interviul propriu-zis. Cursul de pregătire ulterior durează șase săptămâni și va începe pe 1 aprilie, în București. Ryanair operează, în fiecare zi, 1.800 de zboruri, de pe 84 de baze diferite, în peste 200 de destinații, din 33 de țări. Una dintre bazele companiei se află chiar la Timișoara.

Share
Published by
Ioana Toma

Recent Posts

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

16 ore ago

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

17 ore ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

17 ore ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

18 ore ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

18 ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

20 de ore ago