Categories: SocialSport

Deplasare accesibila pentru handbalistii de la Poli la Fagaras

Handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara încheie deplasările turului de campionat cu jocul de joi, 23 noiembrie, de la CSM Făgăraș. Cele două echipe s-au întâlnit și înaintea startului de sezon, în câteva partide amicale, în care timișorenii au arătat un plus de valoare față de adversarii lor.

Disputele din Banat s-au consumat la Buziaș, în vară, și tot de Buziaș se leagă și actuala perioadă de pregătire a violeților înainte de jocul din județul Brașov, deoarece Sala „Constantin Jude” găzduiește un eveniment extra-sportiv. Băieții s-au pregătit la sala din orașul timișean de la victoria cu Odorheiul și până la momentul plecării în deplasare. „I-am văzut pe cei de la Făgăraș, sunt foarte puternici și ei, au arătat-o în ultimele două meciuri, cu Suceava acasă și în deplasarea de la CSM București. Trebuie să fim, în continuare, disciplinați tactic și să luptăm la maximum. Etapa trecută, cu Odorheiul, am reușit o repriză foarte bună, la fel ca la Dinamo, iar asta ne dă încredere. La fel de important este să înțelegem că fiecare meci e diferit aici în campionatul românesc; vrem să mergem acolo și ca în toate jocurile afară pe care le-am avut să luptăm și să câștigăm!”, a spus Pero Milosevic, antrenor SCM Politehnica Timișoara.

Cu excepția entorsei de săptămâna trecută a lui Denis Neamțu, nu sunt probleme medicale deosebite la formația bănățeană. Cristian Fenici a avut o pauză mai lungă cu o zi decât colegii lui, după meciul câștigat cu HC Odorhei. Căpitanul polist s-a antrenat în această săptămână, chiar dacă nu e 100% refăcut după afecțiunea musculară ce l-a privat de prezența la Turda. Jocul CSM Făgăraș – SCM Politehnica Timișoara e programat joi, 23 noiembrie, la ora 18, fiind arbitrat de cuplul Drăghici/Drăguț din Vrancea.

Share
Published by
Alin Toader

Recent Posts

Niciun meci fără emoții! Conduși la pauză, poliștii de la handbal au avut în sfârșit nervii tari și au bătut pe final Vasluiul

După trei înfrângeri în acest an la un gol diferență, o remiză scoasă pe sirenă…

5 ore ago

Victorii importante pentru echipele din Timiș în C9

Patru meciuri pentru timișene, trei victorii și o remiză. Runda a doua din play-off/play-out a…

6 ore ago

Primăria Timișoara câştigă definitiv litigiul cu Heaven. Patronul Dorin Epure trebuie să evacueze baza şi să achite municipalităţii 200.000 de euro

Primăria Timișoara a câștigat definitiv procesul pentru baza de agrement Heaven, decizia fiind dată de…

7 ore ago

Pe Aleea Sănătății se vor planta 75 de noi copaci/FOTO

Primăria Timișoara a demarat plantarea în zona Spitalului Județean, pe strada Aleea Sănătății a 75…

11 ore ago

„Educație fără bariere: Universitate, Progres, Transformare”, noul proiect sub cupola UPT

Șanse egale pentru toți, proiect marca UPT! Universitatea Politehnica Timișoara în parteneriat cu Inspectoratul Școlar…

12 ore ago

Timișul e depășit la salarii de București, Cluj și Brașov

Conform datelor oferite chiar de cei angajați, prin intermediul comparatorului Salario, în Timiș se plătește…

13 ore ago