Cine alearga de sambata dimineata departe ajunge. Robu se pregateste sa fie in forma

O poza cu Nicu Covaci. O chitară. Un microfon. O bandă de alergare. Și primarul Timișoarei, în șort și pantofi de sport. E doar o sâmbătă la birou pentru Nicolae Robu, care n-a ratat ocazia să le arate și prietenilor virtuali ce face la o oră la care, în ziua liberă, mulți abia fac ochi.

Mens sana in corpore sano. Spuneau anticii. Spune asta și primarul Timișoarei, Nicolae Robu, care vine sâmbăta la serviciu. Nu știm ce face pentru oraș, dar știm ce face pentru el: se pregătește pentru ziua de luni, când are meci de fotbal. „Azi e sâmbătă, deci numai mâine nu-i luni. Iar luni, ca în fiecare luni, în 2018, e zi de fotbal. Ne pregătim să fim în formă!”, a postat Robu, drept explicație pentru fotografia în care apare pe banda de alergare, în șort și pantofi de sport. Echipamentul este, cum s-ar putea altfel, violet, dar, spre deosebire de fotografia precedentă realizată în același decor, edilul nu poartă tricoul cu autografe. În ultima perioadă, Robu a postat mai multe imagini cu el jucând fotbal și, desigur, marcând goluri. De altfel, săptămâna trecută, chiar la ora la care România rămăsese fără al doilea premier într-un an, edilul anunța că „am încheiat anul 2017, la capitolul fotbal, prin înscrierea a opt goluri, am început anul 2018 prin înscrierea, de asemenea, a opt goluri! În filmulețul atașat, puteți vedea o ratare -șut fără preluare în bară-, un gol din penalti -șut razant la bară în dreapta portarului- și un «assist» (…) Din păcate, celelalte 7 goluri și 5 assist-uri nu mi-au fost surprinse de cameraman”. În mai 2017, Nicolae Robu a fost operat de hernie inghinală și a fost nevoit să stea o vreme pe tușă. Acum, are probleme cu un genunchi, dar amână momentul în care va ajunge din nou la bisturiu.

Share
Published by
Feisbukistul de serviciu

Recent Posts

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

12 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

13 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

14 ore ago

Generația de aur a juniorilor CFR Timișoara se pregătește în Antalya pentru un an cu multe provocări

În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…

15 ore ago

A devenit funcțională stația de autobuz nou înființată la Parcul Botanic

Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…

16 ore ago

La Oloșag a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. Au fost luate deja primele măsuri

În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…

17 ore ago