Super-campioana României la futsal, Informatica Timişoara, reintră în febra campionatului, după ce în urmă cu 10 zile juca în grupele principale ale Ligii Campionilor. Elevii lui Robert Lupu s-au ridicat la nivelul competiţiei, dar au terminat pe locul secund într-o grupă cu campioanele din Germania, Letonia şi Polonia, în condiţiile în care doar prima echipă s-a calificat..
Cu un moral bun după după jocurile de la Riga, chiar dacă se putea obţine mai mult cu puţin noroc, „informaticienii” vor da acum totul în campionat. Echipa bănăţeană a început noul sezon cu două victorii şi o remiză, iar marţi, de la ora 18, va juca pe un teren „dificil”, la Odorheiu Secuiesc, altă echipă care a început cu dreptul sezonul, acumulând trei victorii şi o înfrângere. Echipa din judeţul Harghita a reuşit scorul campionatului învingând în urmă cu două runde pe Bukovina Vicov cu 25-6!
După jocul de la Odorhei, programul timişorenilor rămâne încărcat. În Sala „Constantin Jude” va veni Imperial Wet Miercurea Ciuc, pe 24 octombrie, într-o restanţă din etapa a 4-a, iar până atunci, pe 20 octombrie, tot într-un meci ce se va disputa pe teren propriu, Informatica se va duela cu Fusal Poli Iaşi, în cadrul etapei a VI-a.
Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…
Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…
Direcția Apelor Banat informează că au fost înregistrate ploi însemnate în bazinul superior al Timișului,…
Primăria Timișoara preia cereri pentru activități de comerț stradal cu ocazia zilei de 8 Martie,…
A ieșit bine! Tragerea la sorți pentru turneul Final Four al Cupei României a avut…
Într-o perioadă în care educația este presată să inoveze rapid – de la digitalizarea accelerată…