Trei tineri s-au luat la bătaie, duminică seară, pe o alee din Complexul Studențesc. Totul, după ce unul dintre ei ar fi avut un comportament indecent față de o fată. Polițiștii locali au oprit disputa și au dat și o amendă.
Polițiștii locali aflați în patrulare seara trecută, în Complexul Studențesc, au aplanat un scandal izbucnit în fața unui magazin. Trei tineri – M.E., 31 de ani, din localitatea Izvorul Bârzei, Mehedinți, M.I., 26 de ani, din Timișoara, și B.D., 27 de ani, din Strehaia, Mehedinți – s-au luat la bătaie, după ce primul dintre ei ar fi atins-o indecent pe iubita celui de-al doilea. Ei au rupt bețe dintr-un copac și au încins o bătaie în toată regula. Mai mult, mehedințeanul din Izvorul Bârzei, cel de la care a și plecat scandalul, s-a „războit” și cu un coș de gunoi. Asta i-a adus suplimentar o amendă de 2.000 de lei.
Cei trei bătăuși au fost predați Secției 2 Poliție – Biroul pentru Centrul Universitar, pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de loviri și alte violențe. „Poliția Locală atrage atenția cu privire la săvârșirea de acte și fapte care contravin normelor legale în perimetrul Campusului Universitar. De la începutul acestei luni, polițiștii locali au aplicat 47 sancțiuni contravenționale pentru diverse fapte, precum consum de alcool pe domeniul public, provocare de scandal, abandonare de deșeuri sau parcări neregulamentare”, au transmis reprezentanții PLT.
E perioada amicalelor... Iar echipele din Timiș sunt „ancorate” la prezent și încearcă să susțină…
Auditorium-ul Centrului de Conferințe al Universității Politehnica Timișoara (UPT) a devenit, pentru o zi, epicentrul…
Divizionarea a treia Politehnica Timișoara a ajuns la transferul cu numărul cinci din această iarnă.…
Marţi, 27 ianuarie, în şedinţa Consiliului Local Timişoara se va pune pe tapet, pentru a…
Vremea se schimbă radical în acest weekend. După săptămâni în care cuvântul de bază a…
Pentru un neutru, partida dintre CSM Tg. Mureș și SCM Politehnica a fost un „deliciu”!…