upt-rectorat
La Universitatea Politehnica a început evaluarea procesului didactic. Până pe 29 noiembrie, studenții pot da „note” profesorilor, online, prin intermediul platformei electronice ee-PRO-D.
Decanatelor facultăților pun la dispoziția studenților coduri specifice pentru fiecare disciplină selectată pentru evaluare. Evaluarea se realizează prin accesarea anonimă de către studenți a unui site special, introducerea codului de acces și evaluarea propriu-zisă prin răspunsuri la întrebările din chestionar.
În acest semestru vor fi evaluate disciplinele aferente semestrului II al anului universitar 2017-2018. Ulterior, la nivelul departamentelor, vor fi analizate rezultatele pentru fiecare disciplină. „Îmbunătăţirea procesului didactic, care reprezintă o preocupare permanentă a conducerii Universităţii Politehnica Timişoara, este şi scopul principal al acestei activităţi. Platforma online se face evaluarea a fost creată de un colectiv din cadrul UPT, cu consultarea studenţilor”, transmit reprezentanții UPT.
Începând de marţi, 24 februarie, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara Ovidiu Cuc este noul…
Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se…
Pe terenul actualei parcări a Consiliului Județean Timiș, din centrul Timișoarei, se va ridica o…
Consiliul Județean Timiș a aprobat ”rotirea” unor importante fonduri aflate la dispoziția instituției prin intermediul…
Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…
Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…