Politica

Nicolae Robu sfidează concurenţa la funcţia de primar al Timişoarei

Adrian Orza şi Roxana Iliescu nu sunt consideraţi de Nicolae Robu ca fiind contracandidaţi de luat în seamă în perspectiva viitoarelor alegeri pentru scaunul de primar al Timişoarei. Conform actualului titular al funcţiei, timişorenii nici măcar nu se frământă pentru a găsi profilul unui contracandidat pentru acest post.

Timişorenii sunt atât de mulţumiţi de activitatea depusă în cele două mandate de către primarul Nicolae Robu încât nici nu se gândesc la o variantă alternativă pentru acest post. Aceasta a fost una dintre concluziile trase de Robu atunci când a fost întrebat dacă cei mai noi anunţaţi aspiranţi la postul de primar, Adrian Orza şi Roxana Iliescu, sunt contracandidaţi viabili. Un singur zâmbet şugubăţ a fost singura reacţie a primarului la întrebare: „Cred că v-am răspuns la întrebare”, a spus simplu primarul.
El a spus că nu se teme de concurenţă, fiindcă populaţia oraşului este prea mulţumită de presatţia sa. Atât de mult încât nici măcar nu ar avea în vedere un alt candidat. „Nu mi-a fost frică nici atunci şi nici în continuare. Timişorenii sunt mulţumiţi de activitatea depusă, ei nici nu se frămână prea mult pentru a găsi portretul unui contracandidat”, a mai subliniat Nicolae Robu.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Programul întreruperilor de curent electric pentru săptămâna viitoare, la Moşniţa Nouă

Reţele Electrice Banat a anunțat programul întreruperilor de curent pentru zilele viitoare la Moşniţa Nouă.…

31 de minute ago

Ghiroda a început pregătirea și va disputa șase partide amicale

Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…

15 ore ago

Zeci de localități din Timiș nu au medic de familie. Președintele Colegiului Medicilor cere implicarea autorităților

Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…

18 ore ago

Doi artiști timișoreni reprezintă, prin intermediul unei expoziții, România la Bienala de artă de la Veneția

România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…

19 ore ago

Dragoste de mamă. Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare Timișoara a primit o donaţie de un milion de euro de la mama sa

Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…

19 ore ago

A fost lansată licitaţia privind reabilitarea zonei centrale a oraşului Sânnicolau Mare, proiect de 5,5 milioane de euro

Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…

21 de ore ago