Un bărbat a fost prins la lună după ce a tâlhărit o persoană în plină stradă, aproape de miezul nopții, în Timișoara. În vârstă de 41 de ani, individul a fost identificat astăzi, 8 aprilie, și este cercetat pentru tâlhărie calificată.
Tâlhar, prins la Timișoara
În seara de 8 martie, în jurul orei 23.30, acesta a atacat pe strada Matei Basarab un alt bărbat, în vârstă de 44 de ani. Tâlharul și-a lovit victima cu pumnii în față, apoi a furat suma de 1000 de lei pe care victima o avea asupra sa.
Astăzi, în urma cercetărilor efectuate, agresorul a fost prins de polițiști în zona Iosefin – Dâmbovița, pe strada Gheorghe Barițiu, și va fi tras la răspundere pentru fapta sa.
UPDATE. Bănuitul a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie și introdus în Centru de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș.
Sursă foto: arhivă.
Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…
Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…
Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…
CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…
Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…
Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…