Diverse

Trei femei, prinse la furat într-un Carrefour din Calea Șagului

Trei femei care au dat atacul la raioanele cu produse din Carrefour vor trebui să răspundă în fața legii. Hoațele au fost prinse ieri de agenții de pază, într-un magazin din Timișoara, în zona Calea Șagului.

magazin Carrefour

Cele trei femei – în vârstă de 24, 36 și 40 de ani – au fost depistate de agenții de pază după ce au trecut de casa de marcat, având asupra lor produse de uz casnic și cosmetice pe care nu le-au plătit. Prejudiciul în valoare de aproape 810,16 lei a fost recuperat în totalitate, iar bunurile restituite magazinului.

Agenții de pază le-au pasat pe femei polițiștilor, care au întocmit dosar penal pentru infracțiunea de furt. Oamenii legii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale.

Foto: arhivă.

 

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Prea bătrâni pentru Poliţia Naţională, prea tineri pentru Poliţia Locală?

Imediat după victoria de etapă în cazul pensiilor speciale ale magistraţilor, premierul Ilie Bolojan a…

O oră ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 2 martie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 01.03.2026, unde se vor executa reparaţii…

2 ore ago

SCM Poli, sub așteptări în Maramureș. Portarul Makaria, coșmarul alb-violeților

Un derby de tradiție al handbalului românesc s-a încheiat dezamăgitor pentru reprezentanta Banatului. Minaur Baia…

13 ore ago

Responsabilitățile agenților economici în domeniul protecției mediului și a gestionării deşeurilor, în dezbatere la CCIAT

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

20 de ore ago

La Universitatea de Vest Timișoara va avea loc seria Conferințelor Prepascale

În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…

20 de ore ago

Noile trenuri poloneze Pesa vor circula pe ruta Arad – Timișoara – Caransebeș

La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…

21 de ore ago