Biciclist rănit grav în Voiteg
Zi neagră pe șoselele din vestul țării. După ce un biciclist și-a pierdut viața într-un accident rutier la Ineu, fiind azvârlit în șanțul de pe marginea drumului, câteva zeci de minute mai târziu, un alt accident mortal a avut loc, tot în județul Arad. Și tot un biciclist și-a pierdut viața, fiind decapitat în urma accidentului.
Biciclist decapitat lângă Șiria
Întâmplarea tragică a avut loc la ieșirea din localitatea Vladimirescu, spre Horia. Doi bicicliști au fost implicați în accident, unul fiind decedat, iar celălalt în stare satabilă.
Se intervine la fața locului cu o ambulanță SMURD și una SAJ.
UPDATE Șoferul care a produs accident, un arădean în vârstă de 31 de ani, consumase băuturi alcoolice. Bărbatul conducea pe DJ 682C, dinspre Vladimirescu, înspre Horia, iar la un moment dat a intrat în depășire, fără să păstreze distanța regulamentară laterală. L-a accidentat mortal pe un biciclist în vârstă de 46 de ani, din Vladimirescu.
Conducătorul auto a fost supus alcooltestului, valoarea rezultată fiind 0,18 mg/l alcool pur în aerul expirat. Oamenii legii fac cercetări într-un dosar penal pentru ucidere din culpă. Bărbatul vinovat a fost dus la spital, unde i se vor recolta probe biologice, iar apoi va fi stabilită cantitatea de alcool consumată și vor fi luate măsurile legale în acest sens.
Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…
Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…
Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…
În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…
Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…
În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…