Timp liber

Iarmaroc urban La Givan, în Timișoara

La Timișoara va avea loc un iarmaroc urban într-o locație nouă, pe malul Begăi, La Givan Timișoara – Str. Vasile Pârvan nr. 13 (fosta „Căpițe”).

În 23 iunie (duminică) de la ora 11.00 la 20.00, veți avea ocazia de a petrece o zi frumoasă savurând bunătățuri direct de la producători adunați din toată țara, veți vedea creațiile artizanilor urbani – meșteri creativi care reinventează cu multă pasiune tradițîi vechi.

Evenimentul este foarte potrivit și prietenos pentru copii! EnterGame Events va avea grijă de ei și îi va distra. Intrarea la târg este liberă pentru toți participanții.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Patru ani de război. Românii între acceptarea răului şi “înţelepciunea rusească”

În urmă cu exact patru ani, în zorii zilei de 24 februarie 2022, Rusia a…

O oră ago

Săptămâna viitoare la Ghiroda demarează campania de primăvară de colectare a resturilor vegetale

Primăria Ghiroda anunţă că, în perioada 2 martie - 9 aprilie, se vor strânge materialele…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 24 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 24.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

2 ore ago

Cât de mult folosiți Inteligența Artificială? UVT vrea părerea studenților pe această temă

Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…

16 ore ago

O nouă microședință de plen la CLT. A fost aprobată lansarea cererii de finanțare a reabilitării la Generală 16

O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…

16 ore ago

Lucrările de reabilitare a căii ferate dintre Timișoara Est și Ronaț Triaj au ajuns la 20 la sută/FOTO

Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…

16 ore ago